• Rozkład dnia

• 6.00-8.00 Przychodzenie dzieci do przedszkola. Czynności opiekuńcze, porządkowe i organizacyjne. Konsultacje indywidualne z rodzicami. Zabawy swobodne, spontaniczne. Indywidualna praca z dziećmi. Wspieranie rozwoju dziecka poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela, w tym obowiązkowe zabawy ruchowe lub ćwiczenia poranne o wielostronnym ruchu.

8.00-8.15  Przygotowanie do śniadania. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych i estetycznych.

8.15-8.45   Śniadanie . Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie porządku wokół siebie, zachowanie prawidłowej postawy przy stole. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu śniadania.

8.45-11.15 Zajęcia dydaktyczno- wychowawcze zgodne z podstawą programową wychowania  przedszkolnego. Wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu, w szczególności zajęć ruchowych, sportowych, przyrodniczych, prowadzenie obserwacji, prace ogrodnicze, porządkowe, wycieczki, spacery. Zabawy spontaniczne, swobodne.

11.15-11.30   Przygotowanie do obiadu. Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania.

11.30-12.00  Obiad. Zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie prawidłowej postawy ciała przy stole. Rozwijanie umiejętności posługiwania się sztućcami. Wdrażanie  do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu obiadu.

12.00-13.45

Grupa I ,II,III - odpoczynek poobiedni, słuchanie bajek czytanych przez nauczyciela w czasie

leżakowania

Gupa IV, V, VI-  Ćwiczenia relaksacyjne. Zabawy dydaktyczne, ćwiczenia graficzne. Utrwalanie poznanych wierszy i piosenek. Słuchanie opowiadań i bajek na podstawie literatury dziecięcej. Zabawy dowolone w sali lub na placu przedszkolnym.

13.45-14.15  Podwieczorek. Zwracanie uwagi na kulturalne zachowanie się przy stole. Zachowanie  prawidłowej postawy ciała. Wdrażanie do czynności higienicznych, samoobsługowych i  porządkowych po zakończeniu posiłku.

14.15- 16.00  Dowolna działalność dzieci, zabawy w sali lub na powietrzu. Kontakty indywidualne z  rodzicami. Czynności organizacyjne. Praca indywidualna i zespołowa w zależności od  potrzeb i możliwości dzieci. Rozchodzenie się dzieci do domu.