• 29.IX - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

• 29 września obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest Janina Porazińska – autorka wielu pozycji książkowych dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

W naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był kolejną okazją do wprowadzenia dzieci w magiczny świat bajek, baśni i opowiadań. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Z tej okazji zaproszeni goście: sekretarz Miasta i Gminy Nowa Sarzyna - pani Danuta Pinderska i pani Iwona Dmitrowska – nauczycielka j. polskiego z LO w Nowej Sarzynie przeczytały przedszkolakom dzieła z kanonu literatury dziecięcej. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądały kolorowe ilustracje.
              Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos ma wiele zalet: stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo, rozwija wyobraźnię, język i pamięć. Pozwala propagować dobre wzorce zachowań  i wartości moralne. Czytanie książek rozwija także uczucia, w tym zdolność do empatii.
              Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy!

• Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebranie, które odbędzie się 20.09.2022 r. (wtorek) o godz. 16 30  w sali nr V.

Po zebraniu ogólnym odbędą się spotkania z wychowawcami w poszczególnych grupach wiekowych.

Prosimy o przybycie wszystkich Rodziców ze względu na wielość omawianych spraw.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna