• ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Sympatycy naszego Przedszkola

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
              życzymy samych pięknych chwil
              wypełnionych radością i miłością najbliższych.
              Niech zapach choinki, smak wigilijnych potraw
               i rozmowy przy stole dadzą wytchnienie
               i poczucie bezpieczeństwa,
              a Nowy 2023 Rok przyniesie szczęście, zdrowie i pomyślność.

Zdrowych i spokojnych Świąt Narodzenia Pańskiego!

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy
               Przedszkola Samorządowego „Niezapominajka”

• BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

• W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami. Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

W tym roku dzięki harcerzom z Nowej Sarzyny Światełko trafiło także do naszego przedszkola. Podczas przekazywania światła przedszkolaki wraz z paniami złożyły bożonarodzeniowe życzenia.

• PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW I DZIECI ZA ZBIÓRKĘ KARMY I AKCESORIÓW DLA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

• PODZIĘKOWANIA DLA PRZEDSZKOLA NIEZAPOMINAJKA

W NOWEJ SARZYNIE

Przedszkole „Niezapominajka” w Nowej Sarzynie ❤️❤️❤️za zorganizowanie zbiórki ❣️pomoc ogromną ❤️i serca wielkie ❤️❤️❤️ DZIĘKUJEMY ❣️❣️❣️

Pracownicy Przytuliska Psia Przystań ze Stalowej Woli.

Cieszymy się, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny DZIECIOM z naszego przedszkola. Jeszcze raz dziękujemy – Organizatorzy Akcji.

• PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ W CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI W NOWEJ SARZYNIE

• 11 grudnia, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia sala widowiskowa w Centrum Kultury i Biblioteki w Nowej Sarzynie wypełniła się nutą pięknych, świątecznych melodii tradycyjnych kolęd i skocznych pastorałek. Wśród wykonawców pieśni religijnych byli wychowankowie naszego przedszkola – dzieci z grupy IV i V. Przedszkolaki zaprezentowały zgromadzonej publiczności także swoje umiejętności taneczne. Do koncertu dzieci zostały przygotowane przez p. Edytę D.

To była naprawdę magiczna moc zbliżających się świąt.

• ZOSIA K. - LAUREATKĄ II MIEJSCA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

• Z radością informujemy, że nasza wychowanka – Zosia K. (gr. IV) zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci przedszkolnych pod hasłem "Na jagody…tropiąc niezwykłe przygody". Zadaniem konkursowym było wykonanie przez dziecko pracy plastycznej ilustrującej dowolnie wybrany utwór Marii Konopnickiej - patronki roku 2022.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

• SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

• „6 grudnia – jak dobrze wiecie,
              Święty Mikołaj chodzi po świecie.
              Dźwiga swój worek niezmordowanie
              i każde dziecko prezent dostanie.
              A kiedy rozda już prezenty,
              wraca do nieba uśmiechnięty”

Wizyta Świętego Mikołaja to jedna z najbardziej oczekiwanych przez dzieci chwil w roku. 6 grudnia wszystkie przedszkolaki już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi i nasłuchiwały dzwoneczków. I w tym roku św. Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. W godzinach porannych, po obejrzeniu przez wychowanków przedstawienia kukiełkowego, zawitał do naszego przedszkola. Spotkanie z długo wyczekiwanym gościem przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki oraz recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia, a niezwykły gość obiecał, że odwiedzi dzieci już za rok!