• Nasze przedszkole przystąpiło do projektu:

“Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny przedszkole otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Termin Akcji: 21.11-05.12.2023 r.

Miejsce Akcji: Przedszkole Samorządowe "Niezapominajka" (baterie zostawiamy w specjalnie przygotowanym pojemniku  - w holu przedszkola, pozostały elektrosprzęt - obok altany śmietnikowej).

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!”

Zachęcamy do wspierania postaw proekologicznych u dzieci. W tym celu zapraszamy do zapoznania się z następującym materiałem: Film edukacyjny - "Jak prawidłowo pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego".

• ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZYM PRZEDSZKOLU

• „Już przed laty okrzyknięto

W listopadzie ważne święto

11-sty dzień miesiąca

Niesie z sobą mnóstwo słońca

Bo to bardzo ważna data

I dla Polski i dla świata.

Przedszkolaki pamiętają

Całą Polskę pozdrawiają”

11 listopada to data wyjątkowa w dziejach naszej Ojczyzny. Przypadające na ten dzień Święto Niepodległości jest wspaniałą okazją do przybliżenia dzieciom historii i kształtowania patriotycznych postaw. Nasi wychowankowie już od najmłodszych lat uczą się szacunku do Ojczyzny i symboli państwowych, rozwijane jest u nich poczucie przynależności narodowej.

W przeddzień 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości czyli 10 listopada br. wszystkie grupy przedszkolne wzięły udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. O symbolicznej godzinie 11:11 godnie odśpiewano hymn państwowy. Przedszkolaki stojąc na baczność po raz kolejny wyraziły swój patriotyzm i szacunek do Polski. Podczas uroczystego apelu dzieci 6-letnie w krótkim zarysie zaprezentowały informacje związane z naszą historią oraz recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne. Okazywanie szacunku poległym o wolność żołnierzom odbywało się poprzez realizację w przedszkolu zajęć o tematyce patriotycznej oraz poprzez wyjścia do miejsca pamięci.

Przedszkolaki zrozumiały, że żyć w wolnym kraju,  to znaczy móc się bawić, chodzić do przedszkola, mówić po polsku, a rodzice mogą pracować i dbać o rodzinę.

• 14 listopada 2023 r. (wtorek) w przedszkolu odbędzie się pokaz bajki w kopule mobilnego kina sferycznego w technologii 3D.

Koszt 18 zł – prosimy wpłacać u nauczycieli na grupach.